Základní škola Josefa Ressla

E-mail: info@zsjres.cz, podatelna@zsjres.cz
Datová schránka: pduhmt9
Naše škola pod vedením našeho fyzikáře a předsedy okresní komise FO Mgr. Josefa Holického pořádala již 61. ročník okresního kola Fyzikální olympiády. Nejlepší fyzici z 8. a 9. ročníků se tentokrát z důvodů rekonstrukce našich odborných učeben museli sejít v náhradních prostorách DDM Delta v Pardubicích. Každý soutěžící měl za úkol vyřešit 4 úlohy z různých oblastí fyziky.
zadání: F (8. roč)E (9. roč)
řešení: F (8. roč), E (9. roč)

Fotky

středa, 18 prosinec 2019 07:30

Exkurze žáků do středních škol

V rámci volby dalšího studia a budoucího povolání navštívily skupiny žáků z 8. a 9.tříd některé střední školy.

V obchodní akademii si zkusili workshopy, v gymnáziu se učili společně se studenty gymnázia, v automobilové škole absolvovali celý den Den zručnosti, v hotelové škole okusili práci cukráře a poznali náplň veřejnosprávní činnosti a střední zdravotnickou školu poznali při akci Hrou proti AIDS.

Exkurze jim měly pomoci při nelehkém rozhodování kam s přihláškami po Novém roce. fotky

Gita Macháčková VP a kariérový poradce

neděle, 01 prosinec 2019 17:28

Vystoupení pěveckého sboru Ressláček

sobota, 30 listopad 2019 11:41

Výlet školní družiny do PEKLA

čtvrtek, 28 listopad 2019 10:28

Exkurze do Seznamu.cz

V úterý 26.listopadu 2019 navštívila třída 6.A v doprovodu paní učitelek Ungrové a Macháčkové Seznam.cz v Praze na Smíchově. Podívali jsme se do redakce, kde se stříhají a upravují reportáže, a i do studia, kde se natáčí např. Ráno na Seznamu nebo Večerní zprávy. Zajímavé bylo i poučení o natáčení rozhovorů při použití tzv. green screenu (zeleného plátna), který se v úpravách mění na různé obrázky nebo videa v pozadí. Prohlédli jsme si kamery, kulisy i maskérnu se spoustou fotek hostů, kteří ve studiu byli. Pustili nás i na střechu budovy, kde byl krásný výhled na Prahu a stoly na fotbálek. Nakonec jsme se byli podívat na právě probíhající živé vysílání Poledních zpráv.

Exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám líbila.

Zprávu společně napsali žáci 6.A

fotky

pátek, 29 listopad 2019 10:42

Pc_ák

Ve středu 27. 11. 2019 se na SPŠE v Pardubicích konal 25. ročník oblíbené počítačové soutěže PC_ák. Soutěže se zúčastnilo 124 žáků z 21 škol Pardubického a Královéhradeckého kraje. Reprezentanti naší školy uspěli v následujících kategoriích:
Test ICT znalostí:
3. místo Adam Papoušek, 4. místo Barbora Ondrušová, 6. místo Lucie Černochová

Elektronika i jinak:
1. místo Jakub Filip, Zuzana Hrodková, Zuzana Zderadičková

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. video
Mgr. Roman Sedláček
pátek, 08 listopad 2019 07:28

BOBŘÍK INFORMATIKY

Žáci 5. až 9. ročníků se zúčastnili ve dnech 3. až 15.11. celorepublikové online soutěže Bobřík INFORMATIKY, která má za úkol prověřit, jak jsou žáci schopni porozumět informacím a řešit úlohy z oblasti algoritmizace a digitální gramotnosti. Letošního 12. ročníku soutěže se zúčastnilo 90976 soutěžích z 745 škol.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!!! Soutěžní úlohy si můžete vyzkoušet zde.
Mgr. Roman Sedláček

pátek, 08 listopad 2019 07:28

V muzeu není nuda!

Třída 7.A v pátek 4. 10. 2019 navštívila Východočeské muzeum v Pardubicích. Program Osobnosti Pardubic aneb kdo byl kdo měl prověřit doposud nabyté znalosti žáků a obohatit je o mnoho dalších informací o Ing. Kašparovi, Evženu Čihákovi, baronu Krausovi, bratrancích Veverkových, Arnoštovi z Pardubic a Vojtěchovi z Pernštejna, projektantovi Pernerovi a Vincenci Chomrákovi. Žáci měli za úkol vyplnit pracovní listy, takže se po dvojicích volně procházeli po muzeu, pozorně četli informační panely a prohlíželi si fotografie a nejrůznější předměty. Úkoly žáci úspěšně zvládli a na závěr zbyla chvilka dokonce i na pantomimu. fotky