Základní škola Josefa Ressla

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258

Josefa Ressla 2258
530 02 Pardubice
Telefon: 734 643 543
E-mail: info@zsjres.cz, podatelna@zsjres.cz
Datová schránka: pduhmt9
čtvrtek, 28 listopad 2019 10:28

Exkurze do Seznamu.cz

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

V úterý 26.listopadu 2019 navštívila třída 6.A v doprovodu paní učitelek Ungrové a Macháčkové Seznam.cz v Praze na Smíchově. Podívali jsme se do redakce, kde se stříhají a upravují reportáže, a i do studia, kde se natáčí např. Ráno na Seznamu nebo Večerní zprávy. Zajímavé bylo i poučení o natáčení rozhovorů při použití tzv. green screenu (zeleného plátna), který se v úpravách mění na různé obrázky nebo videa v pozadí. Prohlédli jsme si kamery, kulisy i maskérnu se spoustou fotek hostů, kteří ve studiu byli. Pustili nás i na střechu budovy, kde byl krásný výhled na Prahu a stoly na fotbálek. Nakonec jsme se byli podívat na právě probíhající živé vysílání Poledních zpráv.

Exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám líbila.

Zprávu společně napsali žáci 6.A

fotky

Číst 139 krát Naposledy změněno úterý, 03 prosinec 2019 10:35

KONTAKTUJTE NÁS