Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies.

Třídy 4. ABC ve škole v přírodě

sam 0603

T- Mobile Olympijský běh

Bezmála 55 tisíc dětí se rozběhlo na oslavu Olympijského dne při školních bězích v rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017. Na různých místech republiky se zapojili žáci z 376 škol. Naše škola nebyla výjimkou a více než sto našich žáků vyběhlo 21.6.2017 v 10:15 hodin na trať připravenou v lesoparku u školy. Každý závodník, který doběhl kilometrovou trasu do cíle, získal medaili, diplom a sladkou odměnu. Pro první tři závodníky byly připraveny pěkné ceny s tématikou olympijských her. Pro více informací navštivte oficiální stránky běhu - http://www.olympijskybeh.cz/ . Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na další skvělé sportovní zážitky!!!!! fotky
19490356 1756725894344378 373832950 o
Mgr. Ladislava Ungrová

21. 6. 2015 slavnostní vyřazení žáků 9. tříd

Ve středu 21. června 2017 se v Rytířském sále pardubického zámku sešli deváťáci s rodiči a učitelé, aby slavnostně zakončili docházku na naší škole. Každá třída se rozloučila  vlastní videoprezentací.
 

Veselé odpoledne 14. 6. 2017

Ve středu 14. června 2017 se opět konala naše tradiční akce – Veselé rozloučení se školním rokem. 
img 0299

Výlet 7. B

V pátek 16. června se 7. B vydala na školní výlet do Chlumce nad Cidlinou, kde navštívila Fajnpark. fotky
dsc 0100
Ing. Dagmar Ferjenčíková, Mgr. Zdeňka Klímová

Výlet 7. C

9.6. 2017 se třída ZŠ Josefa Ressla 7.C vydala vlakem na výlet do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. Ve Fajnparku se nacházejí nejrůznější atrakce od trampolíny, skákacího hradu, fotbalu s bublinami, do kterých se navléknete, skákacího polštáře až po dinopark nebo vodní děla. Nejvíce jsme se vyřádili na trampolínách a myslíme, že to byl zatím nejlepší výlet 7.C.
img 20170609 095538
žáci 7.C

Výlet 5. B

Začátkem června se třída 5.B vypravila na zámek Potštejn. Děti čekala netradiční prohlídka zámku. Zámek se přeměnil v kouzelnickou školu, místo průvodců zaujali čarodějové a čarodějnice a děti musely zdravit pozdravem Haribol. Při procházení zámkem a krásným parkem plnily řadu úkolů, za které na závěr kouzelnické výuky obdržely výuční list.
Všichni jsme si užili krásného dne.
dscn5052
Jana Plíšková a Barbora Kolaříková

Exkurze do Osvětimi

Ve čtvrtek 8. června se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků exkurze do Osvětimi, během které navštívili nejen Muzeum Auschwitz, ale i Birkenau. fotky
img 3297
Mgr. Zdeňka Klímová, Mgr. Lenka Štopperová

Malujeme na bulváru

Výtvarný kroužek ZŠ Josefa Ressla se zúčastnil pardubických městských slavností Zrcadlo umění. V rámci akce Malujeme na bulváru namalovali Veronika Pavlíčková 9.A, Jitka Doležalová 9. A, Aneta Vanišová 9. A, Jan Hvížďala 7. A, Adéla Mertová 7. A, Valérie Kadlecová 7. A, Sofie Koropecká 6. A a Monika Doležalová 6. A velkou sochu, kterou je možné vidět do 16. června na třídě Míru.
19074952 10209101312434416 681349279 o
Mgr. Tereza Čechová

Úspěšní basketbalisté z Resslovky

Naše škola se letos zúčastnila Rental.cz Ligy škol v basketbalu. Žáci druhých a třetích ročníků v průběhu celého roku podávali velmi vyrovnané výkony, většinou vítězné. Během čtyř turnajů se nikdy nedostali mimo medailové pozice. O vyrovanosti zápasů svědčí to, že po všech 14 odehraných zápasech rozhodl o vítězi ligy jediný bod. 
Resslovka získala celkově 2. místo v lize škol. Navíc jsme vždy nastupovali ve smíšené sestavě. Některé školy postavily pouze chlapecké kolektivy.
Děkujeme všem reprezentantům školy za skvělé výkony.         
Mgr. Radek Machatý

Read more...

Vraťte knihy

Vypůjčené knihy ze školní knihovny odevzdejte prosím do 15.6. Tímto dnem 
končí výpůjční doba. Děkuji. 

Mgr. Jana Hejrová 

Miss aerobic 31. 5. 2017

30.5. výlet 1.A, 1.B na hrad a zámek Staré Hrady

img 0199
Mgr. Jana Hejrová, Mgr. Ivana Voráčková

4. B v Praze

24. 5. 2017 navštívili žáci 4. B s p. uč. Garbovou a Coufalovou hlavní město naši vlasti. fotky
img 20170524 103139
Mgr. Lenka Coufalová

Olympiáda Pardubického kraje v nohejbalu

V úterý 23.5.2017 se uskutečnila poslední soutěž v rámci XV.Olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje a to v nohejbalu žáků ZŠ . Na kurtech SPŠ stavební Pardubice – Rybitví hráli naši žáci (Dominik Czeszewsi 9.B, Stanislav Florián a Tomáš Mudroch ze7.C, Ondřej Filipi, Radek Adámek, Stefano Petric z 9.A, Daniel Besperát a Ondřej Blažek z 8.B) výborně a vybojovali pro naši školu krásné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.  fotky
img 20170523 113449Mgr. Ladislava Ungrová

Škola v přírodě 5. A

Týden od 15. do 19. května strávila třída 5. A společně s paní učitelkami Navrátilovou, Voráčkovou a Garbovou ve škole v přírodě, tentokrát v Srnčím u Moravské Třebové. V rekreačním středisku uprostřed přírody se žáci věnovali různým sportovním aktivitám, navštívili zámek v Moravské Třebové, rozhlednu Pastýřka a společnými silami plnili různé úkoly. Během všeho je doprovázelo krásné počasí.

svp1

Kroužek Mladých zdravotníků

V pátek 5. května se děvčata z 6.A (Anežka Hlavatá, Barbora Hanáková, Veronika Jedličková, Zuzana Hrodková a Aneta Fuksová) zúčastnila regionálního kola soutěže Mladých zdravotníků. V letošním roce poprvé soutěžila v kategorii starších žáků a i přesto obhájila loňské prvenství. Následně postoupila do oblastního kola, které se konalo ve Svitavách. I zde navázala na loňské úspěchy a obhájila druhé místo. Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci školy. fotky
Lucie Klímová, vedoucí kroužku

Cesta za poznáváním Švédska

Naše škola ve spolupráci se ZŠ Pardubice-Polabiny, Npor. Eliáše a CK SCANDIA CZECH TOUR Jablonec nad Nisou uspořádaly 9denní zájezd do jižního Švédska. Vyrazili jsme ve večerních hodinách v pátek 5. 5. a přes Německo jsme dorazili do přístavu Rostock a odtud do dánského přístavu Gedser. Naše putování dále pokračovalo přes Öresundský most do města Mälmo, kde jsme navštívili přírodovědné a technické muzeum. Poté již cesta vedla na naši základnu do Penzionu Anneberg, který leží poblíž malebné vesničky Bottnaryd. Celý týden byl úžasně naplánovaný a nezaskočilo nás ani velmi studené počasí, kdy teploty klesly pod bod mrazu, střídaly se chumelenice, déšť, ale i sluníčko a vítr. Vůbec to ale nevadilo, protože to, co jsme zažili a viděli, je nezapomenutelným zážitkem. Podívali jsme se na Grännu, kde je velkou tradicí výroba mentolových špalků Polkagrís., na ostrov Visingso, zříceninu hradu Visingborg, zvládli jsme i turistický výlet do přírodní rezervace Dumme Mose, kde jsou vzácné květiny a rašeliniště. Dále nás čekaly vodní lázně, návštěva hokejové haly v Jönkkopingu, muzeum Husqvarny, muzeum výroby zápalek, obchodní centrum A6 a nákup citronových pepřů a brusinek. Další zážitky máme z návštěvy hlavního města Stockholmu, kde jsme obdivovali sídlo švédského krále Drottningholm, zahrady připomínají malou Versailles a ukrývající sochy z Valdštejnského paláce, dále radnici s prohlídkou Zlatého sálu a Modré haly, střídání stráží s živou hudbou, korunovační katedrálu Störkyrkan. Na závěr návštěva Vasa muzea, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. Století. Také jsme navštívili druhé největší švédské město Goteborg, kde jsme poznali pravý rybí trh a ochutnali bagetu s lososem a krevetovým salátem, kterou jsme si vychutnali v krásné zátoce, kde sedával Bedřich Smetana. Viděli jsme losa, tučňáky v městském parku, muzeum Volvo a unikátní expozici živé přírody Universeum. Naše očekávání splnil „zlatý hřeb dne“ zábavný park Liseberg, který nabízí zpívající fontány, krásné prostředí a spoustu zábavy a mnohé adrenalinové atrakce. No prostě úžasné! Zájezd se nám moc líbil a poděkování patří hlavně panu Šmídovi, majiteli CK, který svým vystupováním, komentováním a znalostmi o Švédku nás všechny ohromil. Zájezd se vydařil a naše vzpomínky a zážitky jsou nezapomenutelné. Švédský klid, pohoda, čistota a krásná příroda nás dostaly.

A na úplný závěr: …. kdo se jednou vydá na Sever, vrátí se, kdo se vrátí, chce zůstat …!

svedsko

28.4.2017 Fyzikální olympiáda - krajské kolo

V pátek 28. 4. naše škola organizovala pod vedením Mgr. Josefa Holického 58. ročník krajského kola FO. Nejlepší fyzikáři z 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií porovnávali své znalosti při řešení fyzikálních úloh (zadánířešení, výsledková listina). 

Rej čarodějnic a čarodějů ve ŠD

Výsledky výběrového řízení do 6. tříd

Výsledky naleznete zde.

HOKEJBAL PROTI DROGÁM - okresní kolo

V úterý 25.4.2017 se uskutečnilo okresní kolo soutěže hokejbalu žáků 8.-9. ročníků v rámci akce ,, HOKEJBAL PROTI DROGÁM". Turnaj se konal na hokejbalovém hřišti TJ PARAMO Svítkov STARS. Naši žáci ve složení Radek Adámek, Stefano Petric, Dominik Horák, Marek Mrskoč, Vojko Štěrba, Ondřej Filipi z 9.A, Matěj Netolický, Jakub Dočkal, Adam Novotný a Tomáš Mojžíšek z 8.A, vybojovali krásné třetí místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a k umístění gratulujeme!! Těšíme se na další výborné sportovní výkony našich žáků. 
img 20170425 124025
Mgr- Ladislava Ungrová


Vybíjená dívek - okresní kolo

V úterý 25.4. 2017 proběhlo v Moravanech okresní kolo ve vybíjené 6. tříd děvčat. Naše dívky se sem probojovaly poté, co obsadily 3.místo v okrskovém kole (20.4. 2017). A jak se umístily? Po velmi kvalitně odehraných zápasech vybojovaly nakonec BRONZ!!!! 
Velká gratulace patří celému týmu - Zuzce Zderadičkové, Zuzce Hrodkové, Anežce Hlavaté, Kátě Krpatové, Nelče Novákové, Emily Hrehor, Aničce Borovičkové, Sáře Slezákové, Emě Formánkové, Monice Doležalové, Evče Vovsové, Elče Kořínkové. 
Těšíme se na další společné úspěchy!!!! 
vybijenad
Mgr. Leona Fialová 

Den Země u nás ve škole

Vybíjená chlapci - okresní kolo

V pondělí 24.4.2017 se uskutečnilo okresní kolo vybíjené chlapců 6.tříd v Moravanech. Naši chlaci ve složení Daniel Sokol, Michael Bílek, Adam Nedělka, Filip Kamaryt, Jiří a Marek Cejpovi, Martin Fidrhel ze 6.A, Jiří Kozumplík, Bořivoj Nedbal, Filip Dušek a Marek Mudroch ze 6.B porazili všechny postupující školy z Pardubic. Svými vynikajícími výkony vybojovali v těžkých zápasech neuvěřitelné 2. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. K umístění gratulujeme a věříme v jejich další výborné sportovní výkony. 

img 20170424 091911
Mgr. Ladislava Ungrová

Zábavné představení pro ŠD 21.4.2017

Soutěž v programování - krajské kolo

20. 4. 2016 se konal  na SPŠE v Pardubicích 31. ročník krajského kola počítačové soutěže pro základní a střední školy. Reprezentanti naši školy potvrdili, že patří v programování ke špici Pardubického kraje a vybojovali 2. místo Veronika Pavlíčková, 3. místo Václav Šíp a 4. místo Jan Volhejn. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
matrixok
Mgr. Roman Sedláček

Výtvarná soutěž - Miss záložka (Kniha ti sluší)

Tři ze sedmi ocenění za nejkrásnější záložku putují do ZŠ Josefa Ressla. Valérii Kadlecové (7. A)Anežce Hlavaté (6. A) a Barboře Hanákové (6. A) gratulujeme a zároveň děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

zalozka

 Mgr. Tereza Čechová

Beseda se spisovatelkou

V úterý 11.4. přišla za námi do Čtenářského kroužku spisovatelka paní Jitka Vítová. V úvodu dětem přiblížila postup vzniku knihy od napsání autorem až po vydání vydavatelstvím. Seznámila je se svými doposud napsanými knihami, vyprávěla jim o životě hmyzu a přečetla také kráké ukázky, dokonce ze slovenského vydání. Poté děti pracovaly s texty v knihách a jako odměnu za úspěšnou práci dostaly omalovánky obrázků z autorčiných děl.

Na závěr si děti mohly koupit knihy za zvýhodněnou cenu a paní Vítová jim do nich napsala věnování. fotky

9 image

Mgr. Jana Hejrová

Turnaj ve vybíjené - okrskové kolo

V úterý 11.4.2017 se konalo okrskové kolo turnaje ve vybíjené chlapců 6. tříd na ZŠ Dubina. Naši chlapci ve složení  Daniel Sokol, Michael Bílek, Martin Fidrhel, Adam Nedělka, Filip Kamaryt, Jiří a Marek Cejpovi ze 6.A, Jiří Kozumplík a Marek Mudroch ze 6.B, Hynek Plášil z 5.A a Dominik Kašpar z 5.B vybojovali krásné třetí místo. Postupují do okresního kola, které se bude konat 24.4.2017 v Moravanech. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 
img 20170411 132244
Mgr. Ladislava Ungrová


Nepřehlédněte

 

 

 


 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

DO

MATEMATICKÝCH

TŘÍD


25.4.2019

OD 14.00H 

 

 

 
Náhodné foto

Kontaktujte nás

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258

Josefa Ressla 2258
530 02 Pardubice
Telefon: 734 643 543
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Školní družina

Vedoucí vychovatelka:
Gabriela Hanušová
Telefon: 731 738 369
E-mail:  -Školní jídelna

Vedoucí jídelny:
Eva Sedláčková
Telefon: 734 643 544
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Máte dotaz?