Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies.

Rozloučení 9. B

Rozloučení 9. A

Divadelní vystoupení ŠD pro 1. stupeň

dsc02039

Škola v přírodě 2.A,B

p1010120

Veselé rozloučení se školním rokem 2016

Ve středu 15. června 2016 se opět konala naše tradiční akce – Veselé rozloučení se školním rokem.
Přestože to od rána vypadalo dost beznadějně, vydatně pršelo a bylo zataženo, půl hodiny před začátkem akce se obloha zatáhla, přestalo pršet, a tak se na školním dvoře opět po roce mohlo začít soutěžit o resslovské penízky. Ke konci dokonce i svítilo sluníčko.
Na závěr odpoledne se k nebi vznesly balónky odnášející přání dětí.
Akce se tak jako každoročně vydařila a všichni odcházeli spokojeni. Fotky.
vesel odpoledne 2016 082

ZAJÍMAVÝ POSTŘEH Z JÍDELNY

1. 6. 2016 Dětský den

Žáci školy si zazávodili v běhu v přilehlém parku. O vítězném družstvu rozhodovala fyzická kondice a vědomosti, které prověřovali učitelé na několika stanovištích. Také jsme si zasportovali na našem hřišti, kde se odehrávaly napínavé volejbalové a fotbalové zápasy. Na závěr jsme si pochutnali na opečeném mase. fotky 

Mapa školy – testování Scio

Děkujeme, všem, kteří se zapojili do jarního dotazníkového šetření „Mapa školy“. Vaše odpovědi jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou a inspirací do další práce. Přikládáme souhrnné výsledky. Podrobně rozpracované výsledky jsou k nahlédnutí v ředitelně školy.
Světlana Divecká

O pardubický pramínek

Ve čtvrtek 26. května proběhlo v Domě hudby slavnostní vyhodnocení 22. ročníku celostátní literární soutěže O pardubický pramínek, kterou každoročně pořádá Krajská knihovna v Pardubicích. Letošní téma znělo „Cesta daleká“. Do soutěže zaslalo 33 škol celkem 242 slohových prací. Mezi nejlepší práce byly vybrány i příspěvky našich žáků – Anděly Staňkové z 5.A, která skončila ve své kategorii na 2. místě, a Jakuba Dvořáka z 9.A, který obsadil ve III. kategorii 1. místo. Všem účastníkům soutěže děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme. fotky
Mgr. Zdeňka Klímová

700. výročí narození Karla IV.

25. května se uskutečnilo vzájemné zápolení dvou základních škol v rámci projektu „Po stopách Karla IV.“ Proti naší škole se do bojů postavila ZŠ npor. Eliáše. Každou školu reprezentovala tři družstva složená ze žáků 7. ročníků. Během 10 kol museli předvést nejen základní vědomosti, ale také důvtip, rychlost, pohotovost a kreativitu při práci s texty, mapami, křížovkami, detektivními úkoly, apod. Pro všechny účastníky byly připraveny upomínkové předměty i svačina, pro nejlepší pak diplomy a knihy, vítězné družstvo se zúčastní výletu na hrad Karlštejn. Vítězům gratulujeme! výsledková listina, fotky
Mgr. Zdeňka Klímová, Mgr. Lenka Štopperová

Soutěže mladých zdravotníků - krajské kolo

Ve středu 25. května proběhlo krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků v Ústí nad Orlicí. I tentokrát bylo naše družstvo /ve složení Anděla Staňková – vedoucí družstva, Zuzana Hrodková, Anežka Hlavatá, Barbora Hanáková a Veronika Jedličková - všechny 5.A/ velmi úspěšné. Děvčata skončila na krásném druhém místě a vybojovala v náročné soutěži stříbrný pohár. Celé pětici srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. fotky
dsc 0144
Mgr. Zdeňka Klímová

Škola v přírodě 5. A,B - 16.5.-20.5.2016

V týdnu od 16. do 20. května 2016 absolvovalo 47 dětí z 5. A a 5. B školu v přírodě. Týden strávily spolu s p. učitelkami a p. psycholožkou v Milovech. Ubytovaní jsme byli v penzionu Poslední míle. Celý pobyt byl naplněn různými sportovními činnostmi, hrami, zábavou a výlety po okolí. Sledovali jsme hokej. Pořádali karneval a diskotéku. Stavěli jsme domečky v lese. Navštívili jsme pohádkovou vesničku Podlesíčko. Škola v přírodě se i přes chladné počasí vydařila. fotky
img 2858
Mgr. L. Štopperová, Mgr. Š. Velčovská, Mgr. K. Ficková, Mgr. G. Macháčková

700. výročí narození Karla IV.

I naše škola se zapojila mnoha aktivitami k oslavám tohoto významného výročí. V rámci projektu „Po stopách Karla IV.“ vytvořili žáci zajímavé výkresy, leporelo, prezentace nebo různé soutěžní otázky, kvízy a hádanky. Mezi družstvy složenými ze žáků 7. ročníků proběhla velká soutěž, která prověřila jejich znalosti o císaři a jeho době. /výsledková listina/ Tři nejlepší družstva budou 25. května naši školu reprezentovat ve vzájemném zápolení se ZŠ npor. Eliáše. Pro nejúspěšnější jsou připraveny zajímavé odměny.
Mgr. Zdeňka Klímová

Poděkování

podekovani

Soutěže mladých zdravotníků

V pátek 6. května proběhlo na pardubickém koupališti Cihelna okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků. Naše družstvo, ve složení Anděla Staňková – vedoucí družstva, Zuzana Hrodková, Anežka Hlavatá, Barbora Hanáková a Veronika Jedličková (všechny 5.A), zvítězilo, a tak obhájilo loňské prvenství. Děvčata postupují do krajského kola, které se uskuteční 25. května v Ústí nad Orlicí. Celé pětici děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do dalších bojů přejeme mnoho štěstí. fotky      
soutez mladych zdravotniku 201606
     Mgr. Zdeňka Klímová

Rej čarodějnic 29. 4. 2016

100 5643

Krajské kolo fyzikální olympiády

V pátek 29. 4. naše škola organizovala pod vedením Mgr. Josefa Holického 57. ročník krajského kola FO. Nejlepší fyzikáři z 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií porovnávali své znalosti při řešení fyzikálních úloh (zadání, řešení, výsledková listina).

Škola naruby

V minulém týdnu probíhala ve třídě 4.A ŠKOLA NARUBY. Znamená to, že vyučovaly děti a paní učitelka se stala znovu žákyní.
Děti, které si vyučovací hodiny připravily, si zaslouží velkou pochvalu. Díky nim máme nové poznatky z živočišné říše, z oblasti historie, přírodovědy, zahradnictví, dopravy, matematiky, Vesmíru a českého jazyka.
Jak to všechno probíhalo je vidět na fotografiích a ukázkové prezentaci.
Mgr. Ivana Voráčková

Výběrové řízení do 6. tříd

UPOZORNĚNÍ
   Náhradní termín výběrového řízení do matematické třídy pro školní rok 2016-2017 se uskuteční ve středu 4. 5. 2016 od 9:00 hod. (Žáci se přihlásí v ředitelně školy.)
prijimacky

Soutěž v programování - krajské kolo

14. 4. 2016 se konal  na SPŠE v Pardubicích 30. ročník krajského kola počítačové soutěže pro základní a střední školy. Reprezentanti naši školy potvrdili, že patří v programování ke špici Pardubického kraje a vybojovali 2. místo Jakub Sakař a 3. místo Lukáš Cach. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
matrixkk
Mgr. Roman Sedláček

Vyšlo nové číslo školního zpravodaje

Speciální číslo o pohádkách Boženy Němcové.

Turnaj ve vybíjené dívek 6. tříd

Ve čtvrtek 14. 4. 2016 se uskutečnil turnaj ve vybíjené dívek 6. tříd na ZŠ Svítkov. Ze zúčastněných dvanácti škol se naše dívky umístily na 6. místě. Moc děkujeme za jejich vzornou reprezentaci a bojového ducha. Gratulujeme za dobrý výsledek! Naši školu reprezentovaly tyto dívky: Kadlecová Valerie, Fárková Veronika, Hemerková Nikola, Povrová Beáta, Mertová Adéla z 6. A, Kašparová Kristýna, Macháčková Viktorie, Myslíková Tereza, Pevná Tereza, Rychlá Daniela z 6. B a Kahlová Terezie z 6. C. fotky
Mgr. Ladislava Mejstříková

Sběrové pondělí

Dne 11. 4. proběhl v naší škole jarní sběrový den, který byl opět velmi úspěšný. Celkem jsme nasbírali přes 18,5 tuny papíru i elektroodpadu a PET lahví. Nejlepší třídou ve sběru se stala třída 6.A, která se může pyšnit 2023 kg. Nejlepším sběračem bude vyhlášen žák třídy 5.B Karel Koreček, který nasbíral 689 kg, na 2. místě skončila Nikola Hemerková ze třídy 6.A s celkovým počtem 635 kg a 3. místo obsadil Tomáš Mrňák (rovněž ze třídy 6.A)se 412 kg. Do sběru se zapojili i učitelé, kde jasně vyhrála paní učitelka Macháčková s 272 kg papíru.
Moc děkujeme všem rodičům, prarodičům, ale i bývalým zaměstnancům, kteří nás takto podporují. Ještě jednou velké díky! Výtěžek bude opět využit na vylepšení školního prostředí, tentokrát hlavně tělocvičny. výsledky
 Libuše Němcová

Liga škol v basketbalu

Ve čtvrtek 7. 4. 2016 se uskutečnil finálový turnaj Ligy škol v basketbalu pro žáky prvního stupně. Přestože naši žáci bojovali jako lvi, skončili na 6. místě. Získali pohár, diplom, sladkou odměnu a každý jednotlivec rodinou vstupenku do Aquacentra Pardubice. Jako bonus dostali poukázku na dobroty v McDonald's. Za nejlepšího hráče týmu Resslovky byl vyhlášen Daniel Sokol z 5.A. Naši školu reprezentovali tito žáci : Daniel Sokol, Marek Mudroch, Nedbal Bořivoj, Kamaryt Filip a Adam Kaufman z 5.A, Zuzana Zderadičková, Adam Nedělka, Matyáš Ločárek a Filip Dušek z 5.B. Za jejich vzornou reprezentaci děkujeme. Gratulujeme a těšíme se na další sportovní úspěchy. fotky
img 20160407 130444
Mgr. Ladislava Mejstříková

4.B na dopravním hřišti - 4. 4. 2016

p4040015

6. 3. 2016 Fyzikální olympiáda - okresní kolo

Naše škola organizovala 57. ročník okresního kola FO kategorie F(8. roč.) a E(9.roč.). Naši školu nejlépe reprezentovali: 8. roč.: 6. místo Filipi Ondřej a 9. roč.: 11. místo Čičmancová Jitka. Všem reprezentantům školy gratulujeme a přejeme honě úspěchů i v krajském kole. řešení E a Fvýsledkyfotky, video

Soutěž v programování - okresní kolo

Ve středu 2. 3. 2016 se na SPŠE v Pardubicích konalo okresní kolo 30. ročníku Soutěže v programování. Soutěžící měli za úkol naprogramovat jednoduchou matematickou hru viz zadáníŠkolu skvěle reprezentovali: 
2. místo Lukáš Cach, 3. místo Jakub Sakař, 5. místo Richard Doležal.
Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejme mnoho úspěchů i v krajském kole.
ok
Mgr. Roman Sedláček  

Liga škol v basketbalu žáků 1.stupně

Ve středu 2. 3. 2016 se konala Liga škol v basketbalu žáků 1. stupně v Tipsport aréně Pardubice. Žáci měli možnost vidět trénink týmu BK JIP Pardubice a získali volné vstupenky na jejich večerní zápas s USK Praha. Přestože se naši žáci připojili do Ligy škol až v druhé polovině, bojovali statečně a umístili se na krásném 4. místě. Moc jim za jejich odhodlání a vzornou reprezentaci děkujeme. Gratulujeme k umístění a těšíme se na závěrečné kolo. Naši školu zastupovali tito žáci: Daniel Sokol, Bořivoj Nedbal a Marek Mudroch z 5.A, Adam Nedělka, Matyáš Ločárek a Zuzka Zderadičková z 5.B, Petr Fiedler a Jakub Klimeš ze 4.A, Michal Branda a Daniel Volhejn ze 4.B. fotky
Mgr. Ladislava Mejstříková

19. 2. 2016 Masopustní karneval ŠD

100 5551

Jak postupovat při výskytu vší

Do složky dokumenty bylo uloženo doporučení MŠMT a KHS jak postupovat při výskytu vší u dětí popř. jak tomuto problému předcházet.

Nepřehlédněte


 

 

 

JARNÍ PRÁZDNINY

4.2. - 8.2.2019RŮŽOVOMODRÝ

VALENTÝSKÝ DEN

14.2.2019


 

 

 

 

 
Náhodné foto

Kontaktujte nás

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258

Josefa Ressla 2258
530 02 Pardubice
Telefon: 734 643 543
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Školní družina

Vedoucí vychovatelka:
Gabriela Hanušová
Telefon: 731 738 369
E-mail:  -Školní jídelna

Vedoucí jídelny:
Eva Sedláčková
Telefon: 734 643 544
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Máte dotaz?