Školní akce pro žáky

Adaptační kurz
V rámci podpory školního kolektivu naše škola zařazuje do svého programu adaptační kurz pro šesté ročníky. Jedná se o pobytovou akci. Jeho záměrem je, jak název napovídá, především adaptace žáků na novou školu, učitele, spolužáky, seznámení se s novým kolektivem atd. Samozřejmostí je zařazení outdoorových aktivit, které pomáhjí k posílení důvěry mezi žáky. Koná se na začátku školního roku a zpravidla se ho účastní třídní učitel, výchovný poradce a školní psycholog. Adaptační kurz je začátkem pravidelné práce třídního učitele se svojí třídou.

Výjezdové aktivity
Výjezdové aktivity pořádané školou doplňují klasickou výuku a patří sem např. lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlet apod. Jejich posláním je mimo jiné posílení pozitivních vztahů ve třídě.

Mgr. Kateřina Ficková

STÁTNÍ SVÁTEK