Exkurze do SPŠA Holice

Ve středu 15.11.2017 vyjelo 23 žáků 8. a 9. ročníků v rámci volby budoucího povolání do automobilové školy v Holicích. Na několika stanovištích si zkusili svoji zručnost a projeli se v nejnovějších modelech Škody Auto. Exkurze byla společná i s 18 žáky ze ZŠ Staňkova. Při vyhlášení tří nejšikovnějších žáků byli vybráni dva z Resslovky: Míša Novotná (9.A) a Tomáš Hrdlička (8.B).
Mgr. Gita Macháčková

Exkurze do úpravny pitné vody

V pondělí 13. 11. 2017  navštívili žáci 8. tříd úpravnu pitné vody v Hrobicích. O vodě, její výrobě, čištění, složení, významu a využití se učí letos v chemii. Hrobice dodávají pitnou vodu pro velkou část Pardubic a okolí. Surovou vodu odebírají  z písníku Oplatil a několika studní v okolí úpravny. Než voda doteče až k nám domů do kohoutků, musí projít mnoha úpravami. Čistí se mechanicky i chemicky.  Čistá pitná voda se uskladňuje v obřích podzemních vodojemech, které jsou na Kunětické hoře. Z těchto vodojemů teče samospádem do města. Úpravnou nás provázel pan vedoucí a jeho zástupce. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Prohlídka s podrobným výkladem trvala 1,5 hodiny.  Za exkurzi děkujeme a těšíme se na další.
img 20171113 082134
Mgr. Ladislava Ungrová

Návštěva TyfloCentra

V pátek 10.11.2017 si žáci 8.A,B vyzkoušeli zážitkový program v TyfloCentru Pardubice, které je poskytovatelem sociálních služeb, jehož posláním je v Pardubickém kraji poskytovat kvalitní a komplexní služby lidem se zrakovým postižením. Programem nás prováděl pan Hromádko se svou asistentkou a vodícím pejskem. Pan Hromádko patří k mnoha lidem, co náš svět vůbec nevidí a seznámil nás s problematikou zrakového postižení. Na chvíli jsme si mohli prakticky vyzkoušet jaké je to nevidět, nasadili jsme si simulační brýle, které nám ukázaly různá zraková postižení a v zaslepení jsme prováděli jednoduché úkoly. Také jsme se dozvěděli, proč a jak správně pomoc nevidomému člověku. Jak takového člověka oslovit, převést ho na druhou stranu ulice a mnoho jiných důležitých informací, které nám mohou pomoci při setkání se zrakově postiženým člověkem. Žáci museli zdolávat překážky, které my ostatní ani nevnímáme. Bylo opravdu zajímavé okusit si pocity nevidomého člověka, který prochází neznámým prostředím jen za pomocí hůlky a průvodce. img 20171110 112439
Mgr. Ladislava Ungrová

Exkurze do Archeoparku ve Všestarech

Na přelomu října a listopadu se vydali žáci šestých ročníku do Všestar, kde navštívili moderní expozici věnovanou pravěkým dějinám. Během dvouhodinového programu navštívili originální třípatrovou vnitřní část, která obsahuje repliky artefaktů ze všech období pravěku, modely, virtuální realitu, hmatovou expozici i informační tabule. V muzeu pod širým nebem s konstrukcemi pravěkých budov z doby kamenné, bronzové a železné se mohli seznámit také s praktickými ukázkami pravěkých technologií, které si mohli i vyzkoušet.
vsestary 081
Mgr. Jana Plíšková

Přijímací řízení na SŠ a SOU

Informace pro rodiče žáků 5. a 9. ročníků ohledně přijímacího řízení na SŠ a SOU v letošním školním roce: přijímací řízení, stipendia
Bližší informace na třídní schůzce 7.11.2017.
Mgr. Gita Macháčková VP

Čtenářský kroužek Resslovník

V úterý 3. října se poprvé po letních prázdninách sešly děti ve Čtenářském kroužku. V úvodu se seznámily s aktivitami, které na ně čekají po celý školní rok a pak se pustily do podzimní výzdoby naší knihovny.  fotky
Mgr. Jana Hejrová

26. 9. 2017 ŠD v Muzeu kouzel

wp 20170926 13 16 54 pro

Adaptační kurzy 6.A, 6.B a 6.C

V týdnu od 18. do 23 .září 2017 absolvovaly šesté ročníky adaptační kurzy, tentokrát v rekreačním středisku v Krasnici. Počasí se kromě jednoho dne vydařilo, takže děti většinou venku sportovaly, hrály různé hry, stavěly stavby nebo sbíraly houby, kterých bylo okolo opravdu požehnaně.
Cílem kurzu bylo blíže se poznat mezi sebou a se svou novou paní učitelkou třídní, nebo panem učitelem, aby následující roky v novém kolektivu probíhaly co nejvíce v pohodě.
Kurz probíhal pod vedením třídních učitelů 6. A - p. uč. Klímové, 6. B - p. uč. Kollerta, 6. C – p. uč. Plíškové, školní psycholožky p .Fickové a výchovné poradkyně p. uč. Macháčkové.
dscn5509

STÁTNÍ SVÁTEK